Sposób załatwiania spraw
Szanowni Rodzice, Nauczyciele,
badania i porady w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opatówku są bezpłatne. Teren działania Poradni obejmuje szkoły i placówki z terenu powiatu kaliskiego.
W zakresie zadań Poradni nie znajdują się badania i konsultacje dotyczące dzieci z zespołem Aspergera, z autyzmem, dzieci niewidomych i słabowidzących, niesłyszących
i słabosłyszących.
Poradnia przyjmuje zgłoszenia w sprawie:
- Rozpoznania:
- trudności w nauce,
- problemów wychowawczych w domu,
- kłopotów z zachowanie w szkole,
- trudności z wyborem zawodu,
- problemów rodzinnych,
- innych wg zapotrzebowania klientów.
- Wykonania badań kontrolnych zalecanych w poprzedniej opinii.
- Wykonania badań w celu wykonania orzeczeń i opinii w sprawie wczesnego wspomagania rozwoju.
- Kontynuacja zajęć specjalistycznych.
Formy udzielanej pomocy:
- diagnoza psychologiczna,
- diagnoza pedagogiczna,
- Diagnoza logopedyczna,
- terapia psychologiczna,
- terapia pedagogiczna,
- terapia logopedyczna,
- poradnictwo-wsparcie,
- terapia rodzinna,
- inne wg zapotrzebowania klientów.
Procedura zgłaszania do Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opatówku
Aby uruchomić procedurę przyjęcia dziecka do Poradni konieczne jest złożenie pisemnego zgłoszenia o badanie, konsultację lub terapię (dostępnego w zakładce formularze). Zgłoszenia podlegają rejestracji, a następnie realizowane są wg kolejności wpływu. O terminie spotkania telefonicznie informuje pracownik Poradni. Do druku zgłoszenia prosimy dołączyć opinię od nauczyciela o funkcjonowaniu dziecka (dostępnego w zakładce formularze).
OPINIE PPP-P:
Wynikiem przeprowadzonej diagnozy psychologiczno-pedagogicznej jest wydanie opinii.
Z pisemnym wnioskiem o wydanie opinii może wystąpić: rodzic dziecka lub jego opiekun prawny, sam uczeń, jeżeli jest pełnoletni (tzn. ukończył 18 lat). Druk wniosku o wydanie opinii znajduje się w sekretariacie Poradni. Należy go złożyć podczas wizyty w placówce u osoby badającej dziecko. W razie potrzeby osoba badająca pomoże Państwu wypełnić wniosek. Poradnia wydaje również - na pisemny wniosek rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia informację o wynikach diagnozy przeprowadzonej w Poradni.
ORZECZENIA/OPINIA PPP-P:
W przypadku orzeczeń opinii wydawanych przez Zespoły Orzekające należy złożyć: wniosek o wydanie orzeczenia lub opinii, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia dziecka na specjalnym druku obowiązującym w Poradni oraz badania specjalistyczne. Jeżeli do wydania orzeczenia niezbędne jest przeprowadzenie badań psychologiczno-pedagogicznych lub logopedycznych przeprowadza się je w Poradni. Termin posiedzenia Zespołu ustala Dyrektor Poradni. Dokumenty przyjmowane są w formie papierowej. Składanie zgłoszeń o badanie lub terapię, wniosków o wydanie orzeczeń i opinii, odbiór opinii, orzeczeń i informacji z badań odbywa się w Sekretariacie Poradni w godzinach od 8.00 do 16.00.
UWAGA:
Diagnozy psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna, rozpoznawanie predyspozycji zawodowych są z zasady wyznaczane w różnych terminach. W wyjątkowych sytuacjach mogą być prowadzone w jednym dniu.
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 26-11-2019 - Edycja treści
- 21-05-2019 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 253